Özgür Birey, Güçlü Takım, Akıllı Organizasyon...

Feneryolu Mah. Bağdat Cad. Babadan Apt.
B Blok No:115/1 Daire:4 Kadıköy/İstanbul

+ 90 (216) 330 34 29
[email protected]

image

Serdar Lale - Kurucu Ortak, Danışman

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Henkel Turyağ’da sırasıyla, Satış Temsilciliği, Satış Operasyon Yöneticiliği, Marmara Bölge Müdürlüğü ve Ticari Satış Müdürlüğü pozisyonlarında görev aldı ve satış ve kanal yönetimi konularında tecrübe kazandı. 2001 yılından itibaren Carl Kühne ve Trisad Dış Ticaret şirketinde Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük pozisyonlarında çalıştı. Aynı dönem içinde kişisel gelişim, iletişim ve kişisel etkinlik konularında eğitimler verdi. 2004-2010 yılları arasında Management Centre Türkiye bünyesinde danışman olarak çalıştığı dönem boyunca Türkiye’nin en büyük 70’ten fazla kuruluşunda eğitim, danışmanlık ya da koçluk konularında çalışmalar yapmıştır. The Coaches Training Institute koçluk eğitimlerini ve sertifikasyon sürecini tamamlayarak, Uluslarası Profesyonel Koçluk Sertifikası almıştır (CPCC). Ayrıca Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) akreditasyonunu tamamlamış olup halen akredite bir koçtur. International Coach Federation ve Uluslarası Koçluk Derneği üyesidir. 2011 yılı itibariyle “SRL Danışmanlık” şirketini kurmuştur. Halen koçluk, danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır.

image

Nihan Soysal - Yönetici Ortak, Danışman

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini St. Benoit Fransız Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2004 yılında lisans eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji bölümünde devam etti. Profesyonel kariyerine 2007 yılında Borachart Gemi Kiralama’da başlayan Nihan Soysal, burada bir yandan gemi brokerliği alanında gerekli bilgi ve donanımı kazanırken diğer yandan sırasıyla operasyon ve kiralama departmanlarında aktif görev aldı. Kariyerine 2009 – 2010 yılları arasında Diler Holding bünyesinde faaliyet gösteren Faruk Denizcilik’de yetkili broker olarak devam etti. İnsan gelişimine duyduğu ilgi ve merakı kariyer hedefleri ile birleştirme kararı alarak 2010 yılında Management Center Türkiye bünyesine katıldı. Bu süreç içerisinde, eğitim sektörü merkezli kaynak planlaması, eğitim koordinasyonu ve satış destek alanlarında tecrübesini arttırdı. 2011 yılı itibariyle SRL Danışmanlık'ta çalışmaya başlayan Nihan Soysal, kurum içi mentorluk proje tasarımları, yetenek yönetimi ve liderlik gelişim programları tasarımlarında yer aldı. Bu süre zarfında ICF (International Coaching Federation) onaylı Coaches Training Institute’te koçluk eğitimlerini ve sertifikasyon sürecini tamamlayarak Co-Active Koçluk Sertifikasını ( CPCC ) aldı. ICF Acreditasyon sürecini tamamlamış olan Nihan Soysal ACC akreditasyonuna sahiptir. Center for Right Relationship’ in düzenlediği “İlişki Sistemleri ve Organizasyon Koçluğu” eğitimlerini 2013 yılı içerisinde tamamlamıştır. Bugün SRL Danışmanlık bünyesinde, iş geliştirme ve proje tasarımı konularından sorumlu bulunmakta, aynı zamanda bireysel ve kurumsal koçluk hizmeti ve eğitimler vermektedir.

image

Aysegül Açıkgöz Aktan - Yönetici Ortak, Danışman

Ayşegül Açıkgöz, 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Harita Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi bölümünde tamamlamıştır. İş hayatına 1998 yılında Alarko Holding bünyesinde başlamıştır. Sonrasında 2000 yılında Yapı Kredi Bankasında iş hayatına devam etmiştir. 10 yıl boyunca Yapı Kredi Bankasında sürdürdüğü görevinde sürdüğü görevinde, Müşteri Temsilcisi, Grup Sorumlusu, Takım Lideri, Özel Bankacılık Ekibi Yöneticisi ve son olarak Gelişim Yönetimi Yöneticisi olarak kariyerine devam etmiştir. Ayşegül Açıkgöz, Yapı Kredi Bankasında görev yaptığı süre boyunca, ekibi ile birlikte hizmet kalitesi, eğitim süreçleri, iç eğitmen yetiştirilmesi, insan kaynakları süreçleri, eğitim programları tasarımları, çalışan motivasyonu ve bağlılığı konularında birçok yeni projenin hayata geçirilmesini sağlamıştır. Ekibi ile beraber geliştirdiği uygulamalar, En İyi Eğitim Programı, En İyi Çalışan Deneyimi kategorilerinde ödül almıştır. Ayrıca mevcut görevi ile birlikte Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nde birçok farklı projede iç eğitmen olarak eğitmenlik yapmış, yönetim becerileri, koçluk, satış, iletişim, kurum kültürü konularında eğitim vermiştir. Eğitmenlik konusunda gösterdiği başarılı performansı ile 2010 yılında IMI 2010’ da “En İyi Eğitmen“ ödülünü almıştır. Ayşegül Açıkgöz Yapı Kredi Bankasında çalıştığı süre boyunca koçluk yapmış ve yöneticilere koçluk eğitimleri vererek iç eğitici olarak da görev almıştır. 2010 yılında Yapı Kredi Bankasından ayrılmış ve kariyerine Danışman olarak devam etmiştir. 2010-2018 yıllarında UNIQ Eğitim ve Danışmanlık şirketinde önce Danışman, ardından Genel Müdür Yardımcısı pozisyonlarında görev alarak, kurumların ihtiyaçlarına özel eğitim projelerinin tasarlanması ve verilmesi konularında çalışmıştır. 2018 yılında SRL şirketi bünyesine katılmıştır. Ayşegül Açıkgöz Aktan’ın uzmanlık alanları arasında aşağıda belirtilen konular bulunmaktadır:
• Yönetim ve Liderlik Becerileri
• Koçluk Becerileri
• İlişki Yönetimi ve İletişim
• Satış, İkna ve Müzakere Becerileri
• Eğitimci Eğitimi ve Sunum Becerileri

image

Dündar Akın - PhD, Danışman, Eğitmen

Hava Harp Okulu İşletme Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 2006’da, Yönetim Organizasyonu (MBA) Yüksek Lisans Programı’nı Atılım Üniversitesi’nde bitirdi. 2012’de Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde “Uluslar Arası Terörizmin Tarihi” teziyle doktora programını tamamladı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çeşitli birlik, karargâh ve kurumlarındaki 23 yıllık hizmetinin ardından, 2013 yılı başında emekli oldu. 1997-2000 yılları arasında ülkemizi temsilen Almanya’da üç yıl yurt dışı görevinde bulundu. Yurt içi ve yurt dışı çeşitli toplantı, kurs, konferans ve seminerlerde sunum yaptı. Savunma sanayii projelerinde, güvenlik danışmanı olarak görev aldı. KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) Okul ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda dersler verdi. “SRL Danışmanlık” şirketinde 2013 yılından itibaren eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda, Gedik Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim elemanı olarak; 2013-2014 eğitim-öğretim yılında Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile Uluslar Arası İlişkiler bölümlerinde “Siyasal Düşünceler Tarihi” dersini vermiş, 2014-2015 döneminde de “Uluslararası İşletmecilik” ve “Halkla İlişkiler” derslerini vermektedir. Uzmanlık alanları arasında “Stratejik Düşünme” ve “Çatışma Yönetimi” yer almaktadır.

image

Aslı Temiz - Danışman, Eğitmen

12 Ekim 1973’te Ankara’da doğdu. 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl MT (Management Trainee) olarak Garanti Bankası Kredi Kartları Proje ekibinde göreve başladı. Kredi Kartları pazarlama, direkt satış, ödeme noktaları servislerinde görev aldı. Bireysel Kitle Bankacılığı pazarlama servisinde işkolu stratejilerinin oluşturulması, şubelerin hedef yönetimi, satışların desteklenmesi amacıyla yapılan kampanyalar ve raporlamalardan sorumlu olarak çalıştı. 2005 yılından itibaren Garanti Bankası İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nde Kariyer Planlama ve Sistem Geliştirme servislerinde görev aldı. Şube çalışanlarının kariyer planlamaları, yedekleme ve işe alım konularından sorumlu olarak çalıştı. 2007 yılından itibaren Şube Müdürü Değerlendirme Merkezi, yetkinlikler, kariyer haritaları, iç koçluk- mentorluk süreçlerinin hazırlanması, yönetilmesi ve insan kaynakları stratejilerinin belirlenmesi konusunda görev aldı. Bu alanda aldığı kurum içi eğitimlerin yanı sıra ICF (International Coaching Federation) onaylı Adler Koçluk Okulu eğitimlerini ve Practicum eğitim, sınav ve mülakat sürecini başarıyla tamamlamıştır. Aslı Temiz, Garanti Bankasında çalıştığı süre boyunca koçluk yapmış ve kurum içi koçluk görevine seçilen çalışanlara Koçluk eğitimleri vererek iç eğitici olarak da görev almıştır. Mayıs 2012 itibariyle Garanti Bankasındaki görevinden ayrılmış ve insan kaynakları ve eğitim konularında danışman olarak çalışmaya başlamıştır. Aslı Temiz’in uzmanlık alanları arasında aşağıda belirtilen konular bulunmaktadır. • Koçluk Becerileri • İlişki Yönetimi • Yönetim ve Liderlik Becerileri • İnsan Kaynakları Süreç ve Uygulamaları

image

Tolga Bilgin - PhD, Danışman, Eğitmen

Profesyonel hayatından önce, eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde mezun oldu. Daha sonra, Norveç Hükümetinin bursu ile Oslo Üniversitesinde Çatışma Çözümleri alanında doktorasını tamamladıktan sonra ilk kurumsal iş tecrübesine yurtdışında uluslararası zincir bir perakende mağazası işletme sahibi olarak başladı. Sonra sırasıyla Internet Hizmet sağlayıcı, telekomünikasyon ve teknoloji sektöründe çeşitli yönetici seviyelerinde görev aldı. Bu süre içinde özellikle Satış Kanalları Yönetimi, Büyük Müşteri Yönetimi, Kurumsal ve Stratejik Satış konularında önemli tecrübeler kazandı. 2005 yılında danışmanlık sektörüne giriş yapan Tolga önce Management Center Türkiye ekibiyle Müşteri İlişkileri, Etkin Satış, İlişki Yönetimi ve Ekip Yönetimi başta, kişisel gelişim eğitimlerinde danışman olarak görev aldı. 2006 yılında Müşteriye Özel Çözümler bölüm direktörü olarak atandı ve MCT içinde, büyüme ve iş geliştirmeden sorumlu yönetici olarak yönetim takımına seçildi. 2010 yılında ise İşe alım alanında faaliyet gösteren Oxygen danışmanlık firmasına Genel Müdür olarak katıldı. Bu süre içinde tüm sektörler ve sektörlerin orta ve üst düzey yöneticileri ile birlikte projeler yaratmış, firmaların büyüme stratejilerine destek olmuş ve 2 bölge ofisi ile birlikte toplamda 40 kişilik bir insan kaynağı yönetimi tecrübesi kazanmıştır. Tolga bir çok alanda eğitimler almış ve sertifika programlarını tamamlamıştır. Londra’da Miller Heimen enstitüsünde Stratejik Satış ve Büyük Müşteri Yönetimi eğitimlerini tamamlamıştır. Gestalt Takım Koçluğu eğitimleri ile 2008 yılında koçluk yapmaya başlamıştır. Ardından Organizasyon, İlişki ve Sistem koçluğu eğitimlerini almış ve sertifika programlarını da tamamlayıp Türkiye’de çok az kişinin sahip olduğu Sistem Koçluğu sertifikasına (ORSCC) hak kazanmıştır. Profesyonel koç olarak CTI eğitimlerini ve sertifika programlarını da tamamlayarak CPCC seviyesine gelmiştir. Gelişim projeleri yanı sıra, bireysel olarak çeşitli sektörlerde yönetici koçluğu yapmaktadır.

image

Seniha Gümel - Proje Yöneticisi

1990 yılında Aydın’da doğdu. 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Enerjisa’da iş hayatına başladı Enerjisa Yetenek Yönetimi bölümünde çeşitli gelişim programlarını tasarlanması ve geliştirilmesinden sorumlu olarak çalıştı. Ayrıca Enerjisa kurumsal akademi yapısının oluşturulması ve mentorluk programı çalışmalarında aktif olarak rol aldı. Ekim 2017 tarihinden itibaren ‘SRL Danışmanlık’ bünyesinde de Proje Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. SRL Danışmanlık’ta aşağıdaki alanlardan sorumludur.
• Proje yönetimi
• Eş zamanlı yürütülen projelerin koordinasyonu ve takibi
• Proje takvim ve planlamasının yönetimi
• Müşteri ilişkilerinin yürütülmesi
• Müşteri-danışman koordinasyonunun sağlanması
2018-2019 yıllarında ICF (International Coaching Federation) onaylı Elemental Value bünyesinde verilen Co-Active Coaching eğitimlerini tamamladı.

image

Mustafa Orak - Danışman, Eğitmen

Mustafa Orak 2003 yılı Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunudur. 2014 yılında Massachusetts Institute of Technology (MIT) Sloan School of Management’da Liderlik ve Girişimcilik ve eğitimlerini almış, 2015 yılında Sabancı Üniversitesinde Executive MBA master programını bitirmiştir. Gestalt uluslararası Koçluk ve Liderlik programını tamamlamıştır. 2003-2005 yılları arasında İngilterede hem eğitimine devam etmiş hem de perakende sektöründe Planlama Uzmanı olarak çalışmıştır. 2005-2006 yılları arasında Özka Lastik üretim fabrikasında ARGE Mühendisi, 2006 yılında Brisa’da (Bridgestone Sabancı Lastik Ticaret Sanayi) Saha mühendisi olarak başladığı kariyerinde sonrasında Satış ve özellikle İş Geliştirme bölümlerinde yönetici görevler üstlenmiştir. 2010 yılında planladıkları değer odaklı satış modelinin çok başarılı olması sonucu 2011 yılında Bridgestone İngiltere’ye expat olarak transfer olmuştur. İngiltere’deki expatlık süreci bol saha ziyaretleri ve eğitimlerle geçtikten sonra 2012 yılı sonunda tekrar Türkiye’ye dönmüştür. Brisa’da yeni bir bölümün kurulmasına öncülük etmiş, satış takımına, bayi teşkilatına ve müşterilerine değer odaklı iş modelinin adaptasyonu, yayılımı ve iş kültürü haline dönüşebilmesi için eğitimler verip koçluk yapmıştır. 2014 yılı Pazarlama Zirvesi’nde tüm sektörler içerisinde Değer Yaratan İş Modelleri dalında Game Changer ödülü kazanmıştır. 2015 yılında Mobiliz Bilgi ve İletişim Teknolojileri şirketinde Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CSO) olarak göreve başlamış ve geniş bir pazarlama ve satış takımını yönetmiştir. Daha sonra tutku ile yaptığı eğitim ve danışmanlık konusuna odaklanabilmek üzere 2016 yılında önce kendi eğitim ve danışmanlık şirketini kurmuş, daha sonra SRL Danışmanlık ile yoluna devam etmiştir. Portföyünde yer alan şirketlere Yönetim Kurulu danışmanlığı, şirket Balanced Scorecard uygulamaları, yöneticilerin KPI’larının belirlenmesi ve uygulamaya alınıp ölçümlenebilmesi, Performans Ölçüm Sistemleri, orta ve üst düzey yöneticilerin koçluğuna ek olarak liderlik becerileri, değişim yönetimi ve takım yönetimi gibi eğitimler vermektedir. Kasım 2016’da yaptığı bir girişimle anne bebek kategorisinde faaliyet gösteren bir yabancı markanın Türkiye distribütörlüğünü alarak bu kategoride en çok satılan ürünlerden biri haline getirmiştir. Danışmanlık ve eğitimlerde işlediği konuların hayat bulmuş hali olarak bu girişim sadece teoride değil pratikte de çok iyi bir örnek olmuştur.

image

Gülüm Kürkçü - Operasyon Yöneticisi

1986 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaokul ve Lise eğitimini Üsküdar Amerikan Lisesinde tamamladıktan sonra 2004 yılında lisans eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji bölümünde devam etti. Profesyonel kariyerine 2008 yılında Pro İletişim’de başladı. İlerleyen yıllarda Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi’de Sütaş ve Turkcell’in reklam ekibinde müşteri ilişkilerinde görev aldı. Daha sonra Lisans A.Ş.’de Warner Bros., Cartoon Network, FOX, FC Barcelona, Real Madrid, Galatasaray lisansları ve lisanslı ürünlerinin halkla ilişkiler, pazarlama ve perakende projelerini yürüttü. 2014 yılında Creative Heroes Anaokulu’nu kurdu. Creative Heroes’da Okul Müdürü olarak görev alan Gülüm Kürkcü; müfredat, veli ilişkileri, resmi süreçler ve personel eğitimleri ile ilgilenmektedir. 2017 yılından beri, eş zamanlı olarak SRL Danışmanlık Operasyon Yönetici olarak çalışmaktadır.

image

Ali Özgür Karal - Danışman, Eğitmen

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra yine aynı üniversitede İşletme Yüksek Lisansı (MBA) yaptı. Profesyonel iş yaşantısına Brisa’da Bölge Satış Yöneticisi olarak başladı. Brisa’da yaklaşık 7 yıl boyunca çeşitli satış bölgelerinde görev yaptı. Özellikle satış teknikleri, bayi yönetimi, pazarlama ve satış kampanyaları/aktiviteleri ve «merchandising» konularında tecrübe kazandı. 2009 yılında Brisa’dan Enerjisa’ya transfer oldu. Enerjisa tarafından Elektrik Dağıtım Bölgeleri’nin özelleştirme ihaleleri kapsamında devralınan Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’de Perakende Otomasyon Müdürü olarak müşteri ilişkileri ve müşteri hizmetleri projelerini yürüttü. Tüm müşteri ilişkileri ve müşteri hizmetleri sistem ve süreçlerinin yeni baştan tasarlanması sürecinde görev aldı. Yeni Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri Merkezlerinin tasarım ve kurulumunu gerçekleştirdi. 2010 yılında Müşteri Hizmetleri Müdürü olarak atandı. Başkent Elektrik Dağıtım Bölgesi’nin müşteri hizmetleri ve ilişkileri faaliyetlerini yönetti. 2013 yılında Enerjisa’nın iki yeni bölge daha devralması ile birlikte Müşteri Hizmetleri Grup Müdürü olarak atandı. Bu görevinde 3 dağıtım bölgesindeki 14 ilde bulunan 9,5 milyon müşteriye yönelik müşteri hizmetleri ve müşteri ilişkileri faaliyetlerinin sorumluluğunu üstlendi. 2016 yılından itibaren Müşteri İlişkileri ve Satış Sonrası İşlemler Grup Müdürü olarak atandı. Müşteri ilişkileri’ne ilaveten satış sonrası işlemlerin de sorumluluğunu devraldı. Bu süreçte şirket içerisinde iç eğitmenlik faaliyetleri de yürüttü. 2017 yılında ekibi ile birlikte Yeni Neslin Sabancı’sı dalında Sabancı Altın Yaka Ödülü’nü kazandı. 2019 yılında Enerjisa, «En İyi Çağrı Merkezi» ve «En İyi Müşteri Hizmetleri» dallarında ContactCenterWorld Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi 2.lik ödülünü kazandı. Aynı organizasyonun dünya finallerinde de Dünya 2.liği ile ödüllendirildi. Aynı yıl Enerjisa Çağrı Merkezi, IMI Konferans tarafından “Müşteri Deneyimi alanında Türkiye’nin En Övgüye Değer Çağrı Merkezi» seçildi. Halen “SRL Danışmanlık” markası altında Müşteri Deneyimi ve Satış alanlarında danışmanlık ve eğitmenlik yapmakta olan Ali Özgür Karal’ın uzmanlık alanları arasında şu konular bulunmaktadır: • Satış • Müşteri Hizmetleri/ İlişkileri • Müşteri Deneyimi • Proje Yönetimi • Değişim Yönetimi

image

Figen Tütüncü Yiğit - Proje Danışmanı, Eğitmen

Orta ve lise öğrenimini 1986 yılında Alman Lisesi’nde tamamlayan Figen Tütüncü Yiğit , lisans derecesini, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1991 yılında aldı,1992 yılında İngiltere Nottingham Üniversitesi’nde MBA derecesini alarak mezun oldu. Çalışma hayatına Koç Holding Yetiştirme elemanı olarak grubun Arçelik A.Ş. bünyesinde başladı. Arçelik A.Ş. Satış ve Pazarlama bölümlerinde çeşitli görevler aldıktan sonra 1995-1998 arasında Arçelik Reklam Müdürlüğü görevini sürdürdü. 1998’de General Electric bünyesinde General Elektrik Aydınlatma A.Ş’de Ticari Direktör olarak göreve başladı. 2001-2005 yılları arasında aynı şirketin Türkiye Genel Müdürlüğü’nü üstlendi, 2001 senesinde Dünya gazetesi tarafından enerji sektöründeki en başarılı iş kadını seçildi. 2005 yılında GE Aydınlatmanın Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’den sorumlu Genel Müdür görevine atandı . 6 yıl boyunca yürüttüğü bu pozisyonda 32 ülkeden sorumlu oldu ve uluslararası bir ekibe liderlik yaptı. Pozisyonu süresince ; şirketin karlılık, ciro, büyüme ve stratejik hedeflerindeki katkılarından dolayı global ve bölgesel olarak sayısız ödüle layık görüldü. Figen Tütüncü Yiğit, GE’de çalıştığı yıllarda GE Mentorluk Programı kapsamında uluslararası düzeyde birçok kişinin kariyer gelişimine katkıda bulundu. Aynı zamanda, GE Woman Network’ün Türkiye’de kurulmasında görev alarak , GE’deki çalışan kadınların liderlik yolunda yürümeleri için gerekli desteği vermek üzere projelerde yer aldı. Yiğit, 2011 yılında kurumsal kariyerine farklı bir yön vererek , 20 yıllık iş deneyimini koçluk, mentorluk ve danışmanlık alanında çalışmalara yöneltti. Uluslararası bir program olan CTI’ın Co-active koçluk eğitimini tamamladı, ICF tarafından Uluslararası Koçluk Sertifikasını aldı. Organizasyon, İlişki ve Takım koçluğu konularında yine uluslararası bir program olan ORSC’u (Organization, Relationship, System Coaching) tamamladı. Ayrıca Transaksiyonal Analiz alanında ileri düzeyde eğitimlere katıldı . 500 saatin üzerinde birçok kurum ve yönetici ile yapmış olduğu çalışmalar neticesinde ICF tarafından PCC ( Professional Certified Coach ) ünvanı verildi. 2011’den itibaren birçok şirketin liderlik gelişim programları kapsamında koçluk, mentorluk ve danışmanlık görevlerinde bulunmaktadır.

image

Pınar Aydoğdu - Proje Danışmanı, Eğitmen

1973 yılında Ankara’da doğdu. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl MT(Management Trainee) olarak Garanti Bankası’nda iş hayatına başladı ve 15 yıl boyunca bankanın çeşitli kademelerinde görev aldı. Bu süre zarfında yönetici adaylarına koçluk vermek üzere seçilen yöneticiler arasında yer aldı. Bu alanda aldığı kurum içi eğitimlerin yanı sıra 2009 - 2010 yıllarında ICF (International Coaching Federation) onaylı Institute for Life Coach Training bünyesinde verilen koçluk eğitimlerini ve çalışmalarını, 2012- 2013 yıllarında yine ICF onaylı Eurasian Gestalt Coaching Programını başarıyla tamamladı.  Pınar Aydoğdu 2010 Ocak - Temmuz döneminde Management Centre Türkiye bünyesinde danışman olarak çalıştı. 2011 Temmuz - 2012 Ağustos döneminde Türk Ekonomi Bankası Eğitim ve Gelişim Müdürlüğü’nde Özel Projeler ve Tasarım Müdürü olarak görev yaptı. Eylül 2012 itibariyle ‘SRL Danışmanlık‘ bünyesinde danışmanlık ve eğitmenlik yapmaya başlamış ve Ocak 2015’den itibaren bu işbirliğinin yanısıra diğer danışmanlık ve eğitim firmalarıyla ve münferit olarak çalışmalar yürütmektedir.

image

Aylin Gündoğdu, Proje Danışmanı, Uzman Psikolog

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü onur derecesiyle 2003 yılında tamamlamasının ardından aynı üniversitede Sosyal Psikoloji Yüksek Lisansını “Evlilik Tipleri ve Evlilik Doyumu” üzerine yazdığı teziyle bitirerek uzman psikolog ünvanını aldı. Öğrenim hayatı boyunca birçok akademik projede yer aldı ve çeşitli psikoloji kongrelerinde bilimsel çalışmalarını sundu. Kronik hastalıklarda ruh sağlığı konusundaki çalışmayla mesleki kariyerine başlayıp çeşitli kurumlarda özel eğitime ihtiyacı olan engelli çocuklar ve ailelerine psikolojik danışmanlık hizmetleri ile devam etti. Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda psikolojik danışmanlık biriminin kurucularından biri olup 2005-2012 yılları arasında bu birimde klinisyen ve birim yöneticisi olarak çalıştı. 1 yıl süren toplumsal cinsiyet eşitliği projesinde saha eğitmeni ve Soma maden kazası sonrası 6 ay süre ile sahada Travma Sonrası Başa Çıkma Öğretmen Destek Programı’nda eğitmen olarak yer aldı. 2013 yılından bu yana kendi psikolojik danışmanlık şirketinde farklı uzmanlıkları olan psikologlardan oluşan ekibiyle birlikte çocuk/ergen/yetişkin ve çiftlerle bireysel psikoterapi seanslarına devam etmektedir. 2016-2019 yılları arasında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında yarı zamanlı akademisyen olarak çalıştı. Aynı zamanda, 2016 yılından itibaren SRL Danışmanlık bünyesinde eğitmen ve danışman olarak görev yapmaktadır. Verdiği bilişsel terapi ve şema terapi temelli kurumsal eğitimlerde “Duygu ve Düşünce Farkındalığı”nın çalışan performansına katkısını vurgulamaktadır. Kurumsal çalışanların, durumları yorumlayış şekli ile düşünce sistemlerinin duygularını ve davranışlarını belirlediği yönündeki teorisini eğitimlerinde interaktif bir yöntemle işlemektedir. Çeşitli dergilerde yayınlanmış makaleleri ile TV programı yayınları mevcuttur. İngilizce ve Almanca’dan çevirisini yaptığı “Takıntılarla Başaçıkma” ve “Yaşam Tuzakları için Şema Terapi” adlı kitaplar Psikonet Yayınları tarafından basılmıştır.

image

Merve Karakuş- Proje Danışmanı, Eğitmen

Marmara Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2004 yılında Koçbank’ta iş hayatına başladı. 2011-2014 yılları arasında Unicredit Bank’ın Avusturya’da bulunan bölgesel ofisinde Orta ve Doğu Avrupa bölgesi Çağrı Merkezlerinden sorumlu yönetici olarak görev aldı. 2014’de Türkiye’ye dönerek iş hayatına Yapı Kredi Bankası’nda bölüm müdürü olarak devam etti. Aynı dönemde, Unicredit Yönetici Yetiştirme Programı’na seçildi. Koç Üniversitesi’nde Executive Mini MBA tamamladı. 12 yıllık bankacılık kariyeri boyunca birçok projede görev aldı. 2016 yılında, Tayland’ın kuzeyinde bulunan Northern Insight Meditation Center’da “Insight Meditation” tekniğini öğrendi ve katı meditasyon inzivasına katıldı (10 gün) 2017’de Hindistan’da bulunan McLeod Ganj’da, Dalai Lama’nın onayı ile kurulmuş FPMT organizasyonuna bağlı Tushita Meditation Center’da eğitimler aldı. Tibet Budizmi Felsefesi’nde mutluluk, zihin, meditasyon ve pozitif psikoloji alanlarına yoğunlaştı. 2017’den bu yana, yine FPMT üyesi olan Root Institute ve Kopan Monastery’de toplamda 7 ay kalarak, çoğu 25-40 yıl arası değişen deneyime sahip Tibetli hocalar ve Robina Courtin, Glen Svensson gibi batılı isimlerden eğitimler aldı, 10-40 gün arasında değişen çeşitli inzivalara katıldı. Budist Psikoloji ve Meditasyon üzerine yapılan bilimsel araştırmaları inceledi. İspanya’da bulunan, Mindful Academy’den akredite, Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı (MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction) ve Mindfulness Eğitmenidir. Merve Karakuş, Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) programları düzenlemekte, kurumlara ve gruplara Mindfulness Eğitimleri vermektedir. Kurumsal Referansları: Türk Traktör, Tüpraş, Autoliv, Coca Cola İçecek